مشخصات اپل آسترا Opel Astra ,مشخصات خودرو,مشخصات اپل آسترا ,اپل آسترا ,Opel Astra ,تصاویر اپل آسترا ,خودروی اپل آسترا ,خودرو لوکس,عکس خودرو,عکس ماشین

اپل آسترا ,Opel Astra ,تصاویر اپل آسترا

اگر به لیست خودروهای مجاز به واردات نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آسترا در دو مدل سدان و هاچ‌بک مجوز واردات را گرفته است. مدل سدان با پیشرانه 1.6 لیتری و مدل هاچ‌بک با پیشرانه 1.4 لیتری البته هر کدام نیز با گیربکس خودکار و یا دستی.

از مدل سدان شروع می‌کنیم، پیشرانه این مدل 4 سیلندر 16 سوپاپه است و دقیقاً 1598 سی‌سی حجم دارد ولی حجم کم آن شما را مایوس نمی‌کند زیرا این پیشرانه توربو است و توانایی تولید قدرت 177 اسب‌بخار در 5500 دور در دقیقه و 230 نیوتن‌متر در 2200 تا 5500 دور در دقیقه را دارد که قدرت بسیار خوبی برای یک خودروی شهری محسوب می‌شود. این پیشرانه می‌تواند آسترای 4 درب 1405 کیلوگرمی را در 9.2 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برساند و این سرعت را تا 212 کیلومتر در ساعت ادامه دهد. همچنین مصرف سوخت این خودرو در شهر 9.9 لیتر، در خارج از شهر 5.7 لیتر و به صورت ترکیبی 7.3 لیتر است که بسیار مناسب به نظر می‌رسد. این اعداد و ارقامی که ذکر شد برای زمانی است که آسترا به گیربکس 6 سرعته خودکار مجهز شده و در صورتیکه این آلمانی را به گیربکس 6 سرعته دستی مجهز کنید اعداد مشابهی بدست می‌آید با این تفاوت که کمی شتاب آن بیشتر و مصرف سوخت آن به صورت جزئی کمتر خواهد بود.

حال نوبت مدل هاچ‌بک از آسترا می‌رسد که قرار است با پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه به حجم 1364 سی‌سی وارد شود و همانند مدل سدان، این پیشرانه نیز به توربو مجهز شده و با وجود حجم کمی که دارد می‌تواند 138 اسب‌بخار در 4900 دور در دقیقه و 199 نیوتن‌متر در 1850 تا 4900 دور در دقیقه را تولید کند و به کمک گیربکس 6 سرعته خودکار می‌تواند در 9.7 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد. مصرف سوخت آن نیز به صورت ترکیبی 6.6 لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

اینطورکه اعلام شده، آسترا قرار است با سطح امکانات مناسبی همچون کروز کنترل، چراغ‌های مه‌شکن جلو، سنسور پارک در جلو و عقب، سیستم صوتی مجهز به بلوتوث و با قابلیت پخش MP3، تنظیم صندلی راننده به صورت برقی و در 8 جهت، آینه‌های فتوکرومیک، رینگ‌های 17 اینچی آلومینیومی، سانروف، چراغ‌های LED مخصوص روز، سنسور نور، حرکت چرخشی چراغ‌های هنگام پیچ، سنسور باران و ترمز و سیستم پایداری ABS و ESP عرضه خواهد شد.

حدس زدن قیمت چنین خودرویی آن هم در اولین حضورش در ایران کار بسیار دشواریست اما این موضوع را باید مد نظر قرار داد که اپل همانند دیگر هموطنی‌هایش خودروی ارزانی نیست، ولی ارزش خرید بالایی دارد و این موضوع باعث شده تا به طور مثال در اروپا همین اپل آسترا بتواند به خوبی خود را نشان دهد و فروش خوبی کند. حال امیدواریم که اپل بتواند با حضور مجدد در بازار ایران به شایستگی خود را نشان دهد و همانند فولکس‌واگن پاسات مورد بی‌مهری بازار قرار نگیرد.

اپل آسترا ,Opel Astra ,تصاویر اپل آسترا

در زیر می‌توانید تبلیغ کوتاهی از اپل آسترا هاچ‌بک را مشاهده کنید:منبع : khodrobank.ir
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه