تسهیل سفرهای هوایی آینده با کلاه هوانوردی واقعیت افزوده + تصاویر


اخبار,اخبار علمی,کلاه هوانوردی

اخبار علمی - تسهیل سفرهای هوایی آینده با کلاه هوانوردی واقعیت افزوده + تصاویر

شرکت هواپیماسازی ایرباس طرح مفهومی کلاه هوانوردی را ثبت اختراع کرده است که امکاناتی مانند حذف صداهای اضافی محیط یا انتشار رایحه‌های دلپذیر را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

برخی از مسافران از صدای شدید هنگام بلند شدن هواپیما یا صدای موتور‌ها در هنگام پرواز دچار ترس می‌شوند.طرح مفهومی کلاه هوانوردی جدید که توسط طراح فرانسوی «برنارد گویر» ارائه و توسط ایرباس ثبت اختراع شده است، به کاهش ترس مسافران کمک کرده و منجر به افزایش آرامش و امنیت مسافران در طول پرواز شود.این کلاه واقعیت مجازی بر روی قسمت بالای صندلی (تکیه‌گاه سر) نصب می‌شود؛ لبه کلاه روی صورت قرار گرفته و بوسیله یک هدست پیشرفته، صداهای اضافی محیط - گریه کودکان، سر و صدای اطرافین، صدای موتورها در زمان پرواز - را حذف می‌کند.


هر هدست مجهز به یک صفحه نمایش داخلی، عینک برای دید بهتر و گوشی برای گوش دادن به صدای فیلم، موسیقی یا بازی ویدئویی است.یک ریز کیسه‌هوا برای محافظت از سر در هنگام تکان‌های شدید هواپیما درون کلاه در نظر گرفته شده است.
از دیگر ویژگی‌های این طرح مفهومی، انتشار رایحه درون کلاه است و هر مسافر می‌تواند از مجموع رایحه‌های موجود، رایحه مورد نظر را انتخاب کند.
بر اساس اعلام ایرباس، این طرح مفهومی ثبت اختراع شده است، اما به معنای تولید قطعی در آینده نیست؛ چراکه صدها طرح مفهومی در طول سال ثبت می‌شوند که ممکن است هیچگاه به مرحله تولید نرسند.

 

اخبار,اخبار علمی,کلاه هوانوردی

 طرح گرافیکی از طرح مفهومی کلاه هوانوردی ایرباس

 

اخبار,اخبار علمی,کلاه هوانوردی

تصب کلاه واقعیت مجازی بر روی قسمت بالای صندلی

 

اخبار علمی - ایسنا


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه